Értelemszerűen ez az első kérdés.
Tíz éve, 2002-ben a helyzet a következő volt:
A világ internet-használóinak száma az eTForecasts szerint (link az év végére eléri a 665 milliós nagyságrendet, ami mintegy 120 milliós növekedés az egy évvel korábbi helyzethez viszonyítva. Ebből 161 millió az US-ából kerül ki (a világ csaknem minden negyedik "háló-társa"), miközben a népességszámhoz viszonyítva több skandináv ország is elhagyta az amerikaiakat. Második helyen ma (még) Japán áll 65 millióval, de várhatóan jövő év végére Kína el fogja hagyni (ott ma 54 millióval számolnak). A 15 internetezésben vezető állam összes használóinak száma együttesen a világ 75%-át teszi ki. Európai országok az első 15 közt: Németország (30 millió), Egyesült Királyság (27 milió), Olaszország (21 millió), Franciaország (17 millió), Oroszország (13,5 millió), Spanyolország (10 millió).
Ehhez képest tavaly, 2011-ben 2,1 milliárd volt az internethasználók száma az egész világon. Facebookot pedig több mint 800 millióan használták az év végéig. (Többen, mint ahányan interneteztek 2002-ben, amikor természetesen még nem is létezett Facebook, bár Zuckerberg már gyúrta a Harvard-izét, ami az elődje volt..)
És mi lesz a helyzet 2022-ben? Hiszen kell, hogy legyen internet, mert ez az egyik fontos követelmény, hogy el tudjuk olvasni az Időkapszulát. A másik az, hogy életben legyünk. Amúgy ez lesz majd a holnapi kérdés.
A játékszabályok:
- Mindenki egy alkalommal próbálhatja meg kitalálni, milyen lesz a jövő.
- Ekkor maximum két tippelési lehetősége van.
- Minden jóslat, elképzelés mellé lehet rövid MIÉRT GONDOLOM ÍGY indoklást adni.
Tehát:
1. Nem lesz internet, mivel: Egy globális katasztrófa, a már jósolt, várt pusztító napszél például, elsöpri a most ismert technológiai fejlettséget, és nemhogy internet nem lesz, de még az áram is luxussá válik.
2. Nem lesz internet, legalábbis nem ebben a formában: csak a hatalomnak, a katonaságnak, és a Világkormánynak. Ők majd blokkolják a független netet, így ez a blog is, valószínűleg, törlésre kerül.
Szóval ezt gondolom most. És hogy miért érdekes ez? Leginkább azért, mert valójában nem az a kérdés, hogy mit lesz akkor, hanem az, hogy mit gondolok most.
Amennyiben tíz év múlva, 2022-ben elolvasom ezt a bejegyzést (és nagyon remélem, hogy el fogom olvasni, mert jó egészségben élek majd, és természetesen az internet is él és virul), akkor rácsodálkozhatok, hogy mit gondoltam 2012-ben.
Uramatyám, mondhatom majd, hiszen ez tíz éve volt!!!, TÍZ ÉVE... én ezt gondoltam... a jelenről?
És ti mit gondoltok?